hobbit cda

Pod pojęciem “hobbit” mieści się wiele różnych znaczeń. Jedni myślą wtedy o bestsellerowej książce inni o hitowej produkcji filmowej. Dobrze byłoby uporządkować trochę naszą wiedzę dotyczącą magicznego świata wykreowanego przez Tolkiena.

Hobbit Bilbo

Pierwsza była książka. I to wcale nie ta, od której zaczęto produkcję filmów poświęconych przygodom dzielnych hobbitów. W 1937 roku J.R.R. Tolkien wydał swoje wiekopomne dzieło “Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Głównym bohaterem tej powieści jest mały, acz dzielny hobbit Bilbo Baggins, który wraz z drużyną krasnali wyrusza na poszukiwanie smoczego skarbu. W trakcie swojej podróży przypadkiem wchodzi w posiadanie niezwykłego pierścienia, który w przyszłości stanie się zarzewiem wielkiej wojny. Na podstawie tej jednej książki powstała w latach 2012-2014 olbrzymia produkcja filmowa, składająca się z trzech części: Hobbit: Niezwykła podróż, Hobbit: Pustkowie Smauga, Hobbit: Bitwa Pięciu Armii. Jeżeli planujemy miły rodzinny wieczór i chcielibyśmy obejrzeć coś co zadowoli widza w każdym wieku, to dobrym wyborem będzie właśnie hobbit cda oferuje te pozycję filmową na swoim portalu.

Hobbit Frodo

W kilkanaście lat po premierze swojego wielkiego dzieła “Hobbit, czyli tam i z powrotem” Tolkiem wydał trylogię “Władca pierścieni”. Opowiada ona o dalszych losach pierścienia, który zdobył w czasie swojej wyprawy Bilbo Baggins. Jednak głównym bohaterem trylogii nie jest on sam, a jego siostrzeniec – Frodo Baggins. Okazuje się, że pierścień może przynieść światu zagładę, dlatego też Frodo wraz z przyjaciółmi decyduje się zniszczyć go w jedynym możliwym na dokonanie tego miejscu – w ogniach góry Mordor. Trylogia stała się ponadczasowym bestsellerem i przyniosła sławę jej autorowi. W latach 2001-2003 nikomu wówczas nieznany reżyser – Peter Jackson przeniósł “Władcę pierścieni” na srebrny ekran. Film został podzielony na trzy części i zachwycił widzów. Do dziś dobrze ogląda się ten wiekowy już hobbit cda umożliwia nam przeniesienie się w jego fantastyczny, niezwykły świat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *