hobbit bitwa pięciu armii cda

Gdzie początek, a gdzie koniec. 

Z historiami o hobbicie jest tak jak z gwiezdnymi wojnami. Trzeba się najpierw zorientować gdzie jest ich właściwy początek, a gdzie koniec. Najpierw co prawda nakręcono trylogię “Władca pierścieni”, a później trylogię “Hobbit”, jednak w rzeczywistości powinno być na odwrót.

Kiedy J.R.R. Tolkien w 1937 roku wydał swoją powieść fantastyczną “Hobbit, czyli tam i z powrotem” nie spodziewał się, że stanie się ona takim sukcesem. Po namowach fanów i wydawców rozwinął świat stworzony w Hobbicie i napisał trylogię “Władca pierścieni”. Kilkadziesiąt lat później tę właśnie trylogię wziął na warsztat szerzej nieznany reżyser Peter Jackson. Filmowa trylogia okazała się ogromnym sukcesem i skłoniła reżyserów i producentów do sięgnięcia po wcześniej zignorowanego “Hobbita”. Prawdopodobnie ze względu na przyszły zysk zdecydowano się podzielić tę niewielką książkę na trylogię filmową. W latach 2012-2014 powstały: hobbit niezwykła podróż, hobbit pustkowie Smauga, hobbit bitwa pięciu armii cda nadal umożliwia ich obejrzenie.

To co najlepsze z tej “gorszej trylogii”.

Trzeba przyznać, że o ile trylogia “Władca pierścieni” została w całości pozytywnie przyjęta, to “Hobbit” miał już wielu krytyków. Historia powszechnie została uznana za zbyt rozwleczoną. Jednak widzowie zgodni byli co do tego, że warto doczekać do jej końca, ponieważ hobbit bitwa pięciu armii cda daje nam stały dostęp do filmu, to niezwykłe widowisko i znakomita rozrywka. Trzecia część trylogii rozpoczyna się w momencie, gdy nierozsądne krasnoludy rozbudziły potężnego i niezwykle groźnego smoka. Ten zaczyna atakować ludzi z najbliżej wioski. To niebezpieczeństwo, przy wielkim wysiłku, udaje się zażegnać, jednak nadciąga już kolejne – jeszcze większe. Poznajemy największego przeciwnika Śródziemia – Saurona, który dobrze znany jest widzom i czytelnikom “Władcy pierścieni”. Sauron wysyła swoje siły do ataku na Samotną Górę, a ludzie, krasnoludy i elfowie, chcąc, czy nie chcąc, muszą się przeciwko niemu zjednoczyć. Rozpoczyna się walka o życie i przyszłość krainy, rozpoczyna się Bitwa Pięciu Armii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *